Wszystkie mecze rozegrane

Spread the love

Rozegraliśmy wszystkie mecze. Pora na podsumowanie całego sezonu. Jednak zanim to nastąpi parę słów o ostatniej Extra Kolejce, dzięki której mogliśmy bilans meczowy wyprowadzić na zero.

Myliłby się ten który myślał, że w BLSP już wszystko wiadomo a Extra Kolejka jest tylko uczynieniem zadość formalnościom. Niektóre z drużyn rozgrywały najważniejsze mecze w sezonie.

I liga.

Walka toczyła się o pozostanie w I lidze. Ostatnie mecze rozgrywały bowiem 3 drużyny tym zainteresowane (w zasadzie 2 – IP Logistic nie miał już szans na pozostanie w pierwszej lidze). Aż dwa mecze miał do rozegrania Max Orlik Rossosz, który już w pierwszym meczu mógł sobie zapewnić spokojny sen. Jednak remis – który należy uznać za sukces, mecz rozgrywano z 3. drużyną I ligi BLSP – z Mario Presto nadal pozostawia pole manewru dla pozostałych drużyn. A są nimi Sielczyk i KS Dąbrowica, które mierzą się o pozostanie w I lidze w bezpośrednim pojedynku! Aby pozostać w I lidze KS Dąbrowica musi wygrać dla Sielczyka wystarczy zwycięski remis. Pojedynek jest zacięty, ze zmiennym szczęściem, które uśmiecha się jednak do drużyny z Sielczyka dające im ten zwycięski remis to oni pozostaną w I lidze. Po takim rozstrzygnięciu tego meczu, Max Orlik ostatni mecz z Bialtrans może rozegrać na spokojnie.

Na zakończenie rozgrywek zawodnicy Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, Jarkowi Ossowskiemu i zawodnikom Max Orlik Rossosz przygotowali mała niespodziankę. Szczegóły w materiale foto i wideo 🙂

24 czerwca 2019 Max Orlik Rossosz vs Mario Presto 7 – 7
24 czerwca 2019 IP Logistic vs Nissan Team 6 – 9
26 czerwca 2019 Sielczyk vs KS Dąbrowica 5 – 5
26 czerwca 2019 Max Orlik Rossosz vs Bialtrans 1 – 3

Tabela I liga

II liga.

Mecze rozgrywane w II lidze już nie miały wpływu na pozycje w tabeli i wyniki prezentowały się w następujący sposób:

24 czerwca 2019 Wola Pasze vs Unidom 6 – 8
24 czerwca 2019 Oldboy Mario Presto vs Czarni 14 – 5

Tabela II liga


Wiosna w BLSP zapowiadała się naprawdę ciekawie. Po rundzie jesiennej, 6 drużyn dzieliły tylko 4 punkty i można było domniemywać, że to pomiędzy nimi stoczy się walka o tytuł mistrza BLSP. Podobny stan stan trwa do końca rozgrywek z tym, że z rywalizacji odpadają kolejne zespoły. Na wiosnę rozczarowała postawa PRD S.A., po „jesieni” dość wysoko a na „wiosnę” zdobyte tylko 10 punktów.
Dość szybko się okazuje, że z rywalizacji odpadnie Bialtrans. Fatalny początek rundy wiosennej pozbawia drużynę szans na wygraną w tegorocznych rozgrywkach, jednak zapewnia bezpieczną przewagę nad pozostałymi drużynami i 5 „plac” jest zaklepany dla tej ekipy. A więc 😉 w rywalizacji pozostają 4 drużyny. Stan ten trwa do 21. kolejki w której to sytuację prostuje Nissan Team wygrywając mecz z centrumsas.pl. Tym samym centrumsas.pl zostaje wykluczony z rywalizacji o tytuł mistrza.
Pudło jest bardzo ciasne, pierwsza i druga drużna mają identyczną liczbę punktów a trzecia ma tylko jeden punkt straty. Top Mar, Nissan Team i Mario Presto to drużyny, które pretendują do tytułu mistrza. Okazją do wyjaśnienia sprawy jest bezpośredni pojedynek pomiędzy Top Mar i Nissan Team, jednak Nissan oddaje mecz walkowerem. Na ostateczne rozstrzygnięcia musimy zaczekać do ostatniej zasadniczej kolejki. Mario Presto przegrywa z centrumsas.pl, jednak nie ma to już większego znaczenia bowiem Top Mar wygrywa swój ostatni pojedynek przypieczętowując swoją dominację i zostaje królem BLSP. Królem w podwójnej koronie przypomnijmy, że Top Mar jest także zwycięzcą tegorocznej edycji Zimowej Areny – Ligi Halowej BLSP. Trudno się nie zgodzić z ostatecznym rozstrzygnięciem, boisko prawdę ci powie, Top Mar w rundzie wiosennej zremisował tylko jeden mecz, wygrywając pozostałe pojedynki.
Gratulujemy!!!
Walka pozostanie w I lidze była równie zacięta jak o tytuł mistrzowski a o jej przebiegu można przeczytać już we wstępie.
Przebieg rywalizacji w II lidze był można powiedzieć momentami dramatyczny.
Po „jesieni” II liga miała dwóch zdecydowanych liderów – KS ZK Modrzew i Geotis. Na wiosnę do rywalizacji włączają się drużyny Oldboy Mario Presto i Unidom. Bezspornym liderem II ligi zostaje „Zakład Karny” a rywalizacja trwa tak naprawdę o drugą pozycję premiującą awansem do I ligi. Taki stan rzeczy trwa do 16. kolejki. Drużyna Geotis nie stawia się po raz drugi w sezonie na mecz. Drugi walkower i dyskwalifikacja. W grze pozostają Oldboye i Unidom, z tej rywalizacji zwycięsko wychodzi drużyna Oldboy Mario Presto, która zajmuje drugie miejsce dające promesę gry w I lidze.
Królem strzelców I ligi został Wiraszka Adam z Top Mar z dorobkiem 78 bramek.
W II lidze triumfował Litwiniuk Łukasz z KS ZK Modrzew, z 56 bramkami na koncie.
A teraz chyba najważniejsza wiadomość 😉
W sobotę 6 lipca w Pauza Barze na ul. Sidorskiej (Autosfera) w godz. 16-20, odbędzie się spotkanie integracyjne połączone z wręczeniem nagród za sezon 2018/2019.
Na zakończenie parę fotek z z Extra Kolejki:
« z 2 »
A także filmik z wręczenia niespodzianki drużynie Max Orlik Rossosz:

6 myśli na temat “Wszystkie mecze rozegrane

 • Pingback: BLSP zakończyła rozgrywki w sezonie 2018/2019 » Bialskie Forum

 • 30 czerwca 2019 o 13:33
  Permalink

  Dzięki za ten sezon!
  Gratulacje dla portalu za kolejną świetną relację z BLSP.

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2019 o 13:48
  Permalink

  Brawa dla redakcji za tę relację z ostatniej kolejki!
  DZIĘKI wszystkim uczestnikom ligi za ten sezon!

  Odpowiedz
 • 30 czerwca 2019 o 21:03
  Permalink

  Ktoś ma jeszcze wątpliwości? Dobra robota. Dobrze się czyta i fotki super. Oby tak dalej.
  PS. Może w przyszłości doczekamy się krótkich wywiadów ?

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2019 o 01:06
  Permalink

  Norbert i Roman nie przesadzajcie z tymi pochwałami. Zrobił jedna galerię na koniec i tyle, chwalisz go bo to kolega a prawda jest taka że słabo robił robote za którą jak czytam brał kasę. Gdzie relacje video gdzie foty wywiady mecz kolejki?

  Odpowiedz
 • 6 lipca 2019 o 14:47
  Permalink

  Może masz ochotę zająć jego miejsce. Zobaczysz jak to jest kiedy masz coś do zrobienia tylko, że wszyscy mają to w d… czyt. np. listy… tak to mój kolega i co z tego, gdyby mi coś nie pasowało to na pewno zwróciłbym uwagę, znajomość nie ma tu nic do rzeczy. Może są mankamenty, niedociągnięcia ale to jest pierwszy sezon kiedy mamy fajną stronę. Owszem może być lepsza i szczerze w to wierzę że będzie. Ty natomiast kibicu jesteś ostatnią osobą która powinna mówić o pieniądzach. Ludzie kulturalni na forum nie powinni o nich nawet wspominać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.