Tak, to już była 6. kolejka Ligi Halowej

Spread the love

Przedostatnia kolejka przyniosła już rozstrzygnięcia o dalszych losach niektórych drużyn. Są już pewne awanse i  kto zakończy rozgrywki na fazie grupowej.

Grupa A

Rywalizacja w grupie A odbywać się będzie o pozycje 3 i 4 premiujące awansem do ćwierćfinału. Lider Max Orlik Rossosz i wicelider Mario Presto mają już zapewniony awans. O wspomniane miejsca rywalizować będą NissanTop 54 i Bialtrans. Wygrana któregokolwiek z tych zespołów zaowocuje awansem. Szczególnego tonu nada fakt, że Top 54 i Bialtrans zmierzą się bezpośrednio, przy czym Bialtrans ratuje tylko wygrana. Przegrana czy remis wyklucza ich z dalszej rywalizacji. W dość niecodziennej sytuacji jest Nissan, awans mają już w zasadzie na wyciągnięcie ręki i tylko nieszczęśliwe dla nich wyniki mogą ich wyeliminować. Sytuacja ta pokazuje jak ważny jest każdy mecz i wynik. Bardzo wysoka przegrana Topu 0:17 z Mario Presto może mieć wpływ na końcową klasyfikację i awans, bowiem obie drużyny mają taką samą liczbę punktów, w bezpośredniej rywalizacji osiągnęły remis i o pozycji w tabeli decyduje bilans bramkowy.

Sielczyk 2 i Unidom stoczą bezpośredni pojedynek. Zwycięzca tego meczu zajmie przedostanie, przegrany ostatnie miejsce w tabeli.

Wynik 6. kolejki

 

tabela Grupa A

 

i  mecze w ostatniej kolejce:

 

Grupa B

W grupie B sytuacja jest o tyle klarowna, że o awans mogą walczyć wszystkie drużyny poza Oldboy Mario Presto. Shipcenter dzięki wygranej nad Czarnymi nadal ma szansę na awans. Cel jest jasny wygrać – kolejny mecz z  Sielczykiem. Zadanie oczywiście nie jest łatwe bowiem Sielczyk także walczy o awans i nie zamierzają odpuszczać, nikomu. Właśnie w 6. kolejce pokonali przecież lidera Top Mar. I póki co to tylko Top Mar jest pewny awansu do ćwierćfinałów. Pozostałe drużyny muszą jeszcze zaczekać do ostatniej kolejki. centrumsas.pl kontynuuje passę wygranych, którą zamierza zapewne utrzymać do ostatniego meczu. Ostani mecz z obecnym liderem zadecyduje o ich awansie ale także o fotelu lidera, takie rzeczy tylko w Zimowej Arenie.

W najgorszej sytuacji są zawodnicy Czarnych bowiem pozostaje im tylko śledzić poczynania kolegów i pomimo 2 pozycji w tabeli, może zdarzyć się tak, że nie awansują do ćwierćfinałów. Mnogość rozwiązań niestety nie pozwala na w miarę jasne objaśnienie sytuacji wszystkich drużyn. Sprawę rozwiąże boisko już w najbliższą sobotę.

 

 

Tabela Grupa B

 

Mecze w 7. kolejce:

 

W klasyfikacji strzelców prowadzi Rycerski Daniel (Mario Presto) z dorobkiem 18 bramek.

Zapraszamy do galerii zdjęć z 6. kolejki Ligi Halowej BLSP:

 

 

 

6 myśli na temat “Tak, to już była 6. kolejka Ligi Halowej

 • 11 lutego 2019 o 19:42
  Permalink

  Patrząc na tabelę grupy B po 6 kolejce jest już ciekawie. Trzy drużyny z miejsc 2-4 po 9 punktów. Kolejność obecnie nie jest prawidłowa a to dlatego, że regulamin mówi, że o kolejności w grupie przy równej ilości punktów decyduje mecz bezpośredni potem różnica bramek. Na tą chwilę centrumsas.pl wygrał z Sielczykiem więc powinien być nad nimi, ale przegrał z Czarnymi więc powinien być niżej niż Czarni….itd. Po 7 kolejce sprawa może się jeszcze bardziej skomplikować. W przypadku wygranej sas-a z Top Mar oraz Sielczyka z Shipcenter trzy pierwsze drużyny będą miały po 12 punktów. Pytanie co wtedy, jakaś mała tabela czy różnica goli będzie brana pod uwagę?

  Odpowiedz
  • 11 lutego 2019 o 19:51
   Permalink

   W notce/wpisie jest prawidłowa kolejność. Tabela końcowa zostanie zweryfikowana – jeśli będzie taka konieczność – po ostatniej kolejce. Za regulaminem :
   „O miejscu w tabeli decydują w kolejności:
   Liczba punktów
   Wynik bezpośredniego pojedynku
   Różnica bramek
   Ilość zdobytych bramek w rozgrywkach
   Przy jednakowych ilościach od pkt. 1-4 między zainteresowanymi zespołami sporządza się tzw. “małą tabelkę “ która decyduje o ostatecznym miejscu w grupie.”
   W przypadku wygranej centrumsas.pl, to oni będą na pierwszym miejscu – co zresztą zaznaczyłem we wpisie.
   I jeszcze 😉
   W Grupie B jest tyle możliwości, że przedstawienie tego w przejrzystej formie byłoby trudne 😉

   Odpowiedz
   • 12 lutego 2019 o 18:50
    Permalink

    Jeżeli sas wygra z Top Mar to mimo to nie wyprzedzi go w tabeli? Dlaczego? Co decyduje o miejscu w tzw „małej tabeli” ?

    Odpowiedz
    • 12 lutego 2019 o 20:02
     Permalink

     Dlaczego nie wyprzedzi? Będzie przecież teka sama liczba punktów.

     Odpowiedz
     • 12 lutego 2019 o 20:56
      Permalink

      Źle zrozumiałem wypowiedź, cyt. „w przypadku wygranej centrumsas to oni będą na pierwszym miejscu” czytając „oni” myślałem że chodzi o Top Mar ? Jak tak to ? i mi się poukładało ?
      Pozdrawiam i życzę kibicom i piłkarzom wielu emocji w ostatniej kolejce.

    • 12 lutego 2019 o 20:51
     Permalink

     A, już wiem skąd nieporozumienie „to oni” to były w sensie centrumsas, oczywiście najpierw muszą wygrać ?

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.