17. kolejka BLSP – podsumowanie

Spread the love

Dość nieoczekiwanym rozstrzygnięciem zakończył się spodziewany szlagier Nissan Team vs Top Mar, mecz został przełożony 😉 Pozostałe mecze rozegrane zostały w planowych terminach. Kolejka rozpoczęła się remisem. Drużyny K-P Liderzy i PRD S.A. potwierdziły swoją klasę i dominację w środkowej części tabeli, solidarnie podzieli się punktami i nadal z identyczną liczbą punktów strzegą „ziemi niczyjej” – do mistrzostwa daleko a i spadku już też nie może być raczej mowy. Po świetnym początku rundy, kolejną porażkę zalicza Sielczyk, tym razem ulegli Bialtrans. Bialtransowi też zapewne marzy się lepsza lokata, bowiem do lidera tracą 6 punktów, dużo i mało, zależy. Okazję do wskoczenia na drugą pozycję w tabeli wykorzystuje Mario Presto, które pokonuje outsidera KS Dąbrowica i traci już „tylko” dwa punkty do lidera. No i przyszła pora na wysoką nutę. Mecz Trójka vs centrumsas.pl zwycięski dla Trójki. Dotychczasowy wicelider I ligi, dość nieoczekiwanie, przegrywa ze zdawałoby się walczącą raczej o utrzymanie się drużyną. Ale  w końcu za coś trzeba kochać piłkę nożną i do tego na pewno można zaliczyć nieobliczalność. Jako nieobliczalną można też zakwalifikować drużynę Max Orlik Rossosz, po porażce z ostatnią drużyną w tabeli, tym razem udało się wygrać z przedostatnią IP Logistic.

 

 

II liga.

Zaczynamy od smutnej wiadomości. Na skutek oddania drugiego walkoweru zdyskwalifikowana została drużyna Geotis. Szkoda, tym bardziej, że szansa awansu do I ligi była bardzo realna. Drzwi do awansu otworzyły się za to szerzej dla pozostałych drużyn. Najbliżej szczęścia jest drużyna Oldboy Mario Presto, która po wygranej nad Sielczyk 2 i dyskwalifikacji Geotis wskakuje na 2. miejsce w tabeli. 4 punkty straty do Oldboyów ma Unidom, którzy w ostatniej kolejce przegrał z bezpośrednim rywalem, drużyną Czarnych. Czy Czarni włączą się jeszcze w rywalizację o awans? Zobaczymy. Zadanie nie należy do najłatwiejszych. Jednak dopóki piłka w grze … Po pauzie rozstrzelali się Ognioodporni, którzy w meczu z KS Styrzyniec strzelili 15 bramek, tracąc tylko jedną. Także kolejne zwycięstwo odniósł zdecydowany lider II ligi KS ZK Modrzew, którzy pokonał Shipcenter i z przewagą 9 punktów przewodzi II lidze.

W 17. kolejce padło 46 bramek. Pauzowała drużyna GLKS Rokitno. W klasyfikacji strzelców prowadzi Chwedoruk Wojciech (Shipcenter) z dorobkiem 37 bramek.

Wyniki 17. kolejki II ligi BLSP
Tabela II liga
Zapraszamy na 18. kolejkę Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, szczegóły w terminarzach:

3 myśli na temat “17. kolejka BLSP – podsumowanie

 • 17 maja 2019 o 10:31
  Permalink

  Tak po ludzku to szkoda drużyny Geotis. Piłkarsko świetnie sobie radzą na zapleczu 1 ligi, niestety organizacyjnie już nie. Regulamin jest bezlitosny i nie tłumaczy jego braku znajomości nawet drużyn „nowych”. Decydując się na udział w rozgrywkach pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to zapoznać się z regulaminem. Przykra sprawa.

  Odpowiedz
 • 17 maja 2019 o 18:28
  Permalink

  A co z meczami, które odbyły się z udziałem Geotis ? Czy będą walkowery ?

  Odpowiedz
 • 17 maja 2019 o 22:35
  Permalink

  Regulamin mówi, że jeżeli drużna rozgera więcej 50% spotkań + 1 mecz to wyniki są utrzymane a w meczach nierozegranych będą przyznane walkowery…. gdyby powyższy warunek nie był spełniony tj. 50% i mniej, to wyniki meczów rozegranych byłyby anulowane.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.