16. kolejka BLSP – podsumowanie

Spread the love

W I lidze nadal wszystkie sprawy są otwarte. Co prawda zaczyna się krystalizować grupa, która powalczy o tytuł czempiona BLSP, jednak nie można jeszcze wszystkiego przesądzać. Tym bardziej, że dotychczasowy lider Nissan Team dość nieoczekiwanie przegrywa z Trójka i można powiedzieć dość wysoko, bo 7:13. Ta przegrana spowodowała obsuwę Nissana w tabeli aż na 3 pozycję. Bowiem nowy lider Top Mar, wykorzystuje okazję, udowadnia swoje możliwości i przerwa świetną, wiosenną passę Sielczyka. Dotychczasowego lidera w tabeli przeskakuje także centrumsas.pl, które dzięki wygranej nad K-P Liderzy wskakuje na drugie miejsce w tabeli. K-P Liderzy zachowują swoją pozycję w tabeli, jednak utrata 3 punktów na pewno boli, tym bardziej, że ostanie mecze mogły rozbuchać oczekiwania bukmacherów w temacie tej drużyny. Pozycja w tabeli została zachowana, ponieważ zagrażająca im drużyna PRD S.A. także przegrała swój mecz z aspirującymi do mistrza ligi Mario Presto. Obudził się Bialtrans, który pokonuje wysoko IP Logistic. Szanse na zwycięstwo w lidze są już raczej matematyczne jednak ta wygrana pozwala mocniej okopać się tuż za podium.

II liga.

KS ZK Modrzew zdecydowanie prze do awansu. W tej kolejce wysoko gromią GLKS Rokitno i zapewne z niecierpliwością czekają na następne mecze. Drugie miejsce a i tym samym awans do I ligi nie jest jeszcze jednoznacznie rozstrzygnięte. W tej kolejce miały zmierzyć się dwie drużyny zgłaszające chęć awansu. Jednak drużyna Geotis nie stawiła się na mecz z Oldboy Mario Presto. Dzięki walkowerowi i 3 punktom, Oldboy-e zmniejszyli stratę do poprzedzających ich właśnie Geotis. Gruszek w popiele nie zasypuje także Unidom. Po ubiegłotygodniowej porażce z liderem tym razem kolej przyszła na outsidera KS Styrzyniec. Wynik meczu dla drużyny aspirującej do awansu musiał być oczywisty i taki był 12:2 dla Unidom. Cenne punkty zdobywa Wola Pasze. Dzięki wygranej nad Czarnymi odrywają się od ostatniego miejsca i wskakują od razu na 9. pozycję i jest perspektywa na wskoczenie do środka tabeli. Walka o ten środek może być zacięta, bowiem i inne drużyny także chcą poprawić swoją pozycję. Udowadnia to pojedynek  Shipcenter vs Sielczyk 2, wygrany dla Sielczyka.

W 16. kolejce padło 58 bramek, i jedne walkower. Pauzowała drużyna Ognioodporni. W klasyfikacji strzelców prowadzi Machoń Patryk (Geotis) z dorobkiem 37 bramek.

Wyniki 16. kolejki II ligi BLSP
Tabela II liga
Zapraszamy na 17. kolejkę Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, szczegóły w terminarzach:

Jedna myśl na temat “16. kolejka BLSP – podsumowanie

 • 10 maja 2019 o 10:11
  Permalink

  Nowa szata graficzna jest ?.
  Zespół Geotis nie tylko stracił punkty, ale przede wszystkim stracił szanse na awans.
  Jak stanowi regulamin BLSP: „Dwa walkowery oddane w sezonie powodują dyskwalifikację drużyny” oraz „Drużyna, która została wykluczona, sklasyfikowana zostajena ostatnim miejscu”.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.